Kredi kartı ile yapılan ödemelere ilişkin koşullar

Taraflar :

1) Kombi ve Proje -Demirkıran Mühendislik /Emrullah Demirkıran  (metinde hizmet sağlayıcı olarak geçecektir.)

2) Satın Alımı Gerçekleştiren – Hizmet / ürün Alıcı  ( metinde hizmet / ürün alıcı olarak geçecektir.)

Konu :

Kredi kartı ile yapılan ödemelere ilişkin sözleşme

Hizmet / ürün alıcı , hizmet/ürün alım işleminde kullandığı kredi kartının çalıntı olmadığını, sahibinin rızası dışında kullanılmadığını, kart sahibi olmayan kişilerce hukuka aykırı olarak kullanılmadığını, kullanımın hizmet /ürün karşılığı olduğunu kabul ve taahhüt eder.

Sözleşme konusu hizmet/ürün ifasından sonra, işlemde kullanılan kredi kartının hizmet/ürün alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmetin veya ürünün bedelini hizmet sağlayıcıya ödememesi halinde, hizmet /ürün alıcı hizmet/ürün bedelini hizmet sağlayıcıya ödemeyi kabul eder.

Kredi kartının sahibinin kendi kredi kartı ile yapılan işlemlere banka nezdinde itirazı halinde hizmet sağlayıcı kart ile yapılan işleme ilişkin belge ibrazı, hizmeti ispatlama zorunluluğu bulunmadığını, bu nedenle ilgili kart bankasının ödemeyi yapmaması ve /veya geri çekmesi halinde alıcı aldığı hizmet bedelini kendisine ait kredi kartı, havale, eft vs vasıtalar ile kendisine e-mail ile bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 2 gün içinde ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Hizmet /ürün Alıcı Henüz kargolanmamış ürünlerde cayma hakkını kullanabilir fakat kargoya verilmiş ürünlerde , kargo taşıma halinde, kargo teslim alma durumları gibi tüm durumlarda cayma hakkını kullanmak istemesi halinde kargo ödemesini yapmak durumundadır. Aksi durum için firma tüm cayma durumları için kendi haklarını saklı tutar.Yetkili mahkeme ve icra daireleri İstanbul mahkeme ve icra daireleridir.