ISI POMPASI TEKNOLOJİSİ

 Isı Pompası Teknolojisi Nedir ? 

Isı pompaları ısıtma, soğutma ve sıcak su kullanımını tek bir cihazda toplamakta ve diğer ısı kaynaklarına göre yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır.Bunun temel sebebi kullandığı enerjinin büyük bir kısmını doğadan almakta olmasıdır. Isı pompaları transfer ettikleri enerjiyi havadan, topraktan veya su gibi farklı ortamlardan sağlayabilmektedir. ısı pompaları doğadaki potansiyel ısı enerjisini evlerimize taşıma fikrinden yola çıkmış bir teknolojidir. Küresel ısınma ve küresel kirliliğe gerçek anlamda bir alternatif teknoloji olması sebebi ile geleceğin teknolojisidir.

Özetleyecek olursak ;  Isı pompaları mevcut ısıtma ve soğutma teknolojileri arasında en tasarruflu tercih olurken aynı zamanda kolay kullanım sağlamakta ve kullandıkları r32 gazı sayesinde çevresel bir teknoloji sunmaktadır. Isı pompaları evlerinizde,işyerinizde kullanım alanlarınızda yazın soğutma, kışın ise ısıtma işlemi yapar ayrıca dilediğiniz her an sizlere sıcak su konforu sağlar.

Isı pompaları Nasıl Çalışmaktadır ?

Isı pompalarının çalışma prensibi , temelde enerjiyi bir kaynaktan diğer kaynağa aktarma işlemidir.

Isı Pompaları ısıtma, soğutma ve sıcak su için gerekli olan enerjinin yüzde 75- 80 ‘ini havadan ,topraktan veya sudan , geri kalan enerji ihtiyacının yüzde 20 – 25’ini elektrikten sağlayarak çalışır. Isı pompaları karlı, yağmurlu, güneşli gibi her türlü hava koşulunda kullanılabilir. Hava koşulları ısı pompalarının çalışmasına engel değildir. Oda termostatlı kullanım ile tüketici ihtiyacına gerekli cevabı vererek ideal ortamı sağlar. Isı Pompaları haftalık ve günlük olarak da programlanabilir.

ısıtma-soğutma-ısı-pompası-demirkiran-muhendislik-emrullah-demirkıran
Isı Pompası Teknolojisi Nedir ?

 

Isı Pompası Bilgi ve Satın alma işlemleri için  iletişime geçiniz.

0216 452 08 08 – 0554 941 49 15 

Baymak,Eca,Demirdöküm,Protherm,Vaillant,Buderus,Viessman,Bosch  gibi Tüm markaların bayisi olan firmamızın Isı Pompaları Fiyatını öğrenmek ve uygun fiyatlar ile satın almak için Mühendislerimiz ile iletişime geçiniz . 

YETKİLİ MÜHENDİS WHATSAPP HATTI

 

ISI POMPASI VE  MÜHENDİSLİK  MERKEZİ ”KONUM İÇİN