İDEAL KOMBİ SEÇİMİ

KOMBİ ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER. 

DAİRENİZİ YENİ ALDINIZ VE İDEAL KOMBİYE BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORSUNUZ.

ideal kombi seçimi

Kombi hakkında aklınızda hiçbir soru kalmayacak.Dairenizde Minimum fatura ile maksimum verime nasıl ulaşacağınız anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle dairenizde bulunan radyatörlerin toplam metrajlarını çıkarmakla işe başlayabilirsiniz.Yani her odada bulunan radyatörleri bir metre yardımı ile enine (yatay uzantısını )tek tek ölçerek ve bu ölçümleri toplayarak işe koyuluyoruz.Daha sonra çıkan toplam değeri dairemiz yalıtımsız ise ‘2,30 ile çarparak dairemiz için gereken değeri buluyoruz.Eğer dairemiz yalıtımlı ise çıkan toplam değeri 2,05 ile çarparak minimize edilmiş kapasiteyi bulmak için ideal bir değerdir.

BİR ÖRNEK İLE AÇIKLAYACAK OLURSAK ;

Dairenizin toplam değeri  7900 cm çıktı ise ;

Yalıtımlı daireniz için ideal kombi seçimi    ;       7900*2,05 = 16195 Kcal lik Bir kombi yani bir üst değer 17 000 kcal lik bir kombi daireniz için İDEAL iken

Yalıtım yapılmadığını varsaydığımız daireniz içinse  ; 7900*2,30 = 18170 KCAL

Yani Bir Üst değer olan 20 000 Kcal ısıl değere sahip bir kombi İDEAL kombiniz olacaktır.

Hermetik ve Yoğuşmalı Kampanyalı Kombilerimiz için tıklayınız

 

   BU ADIMDAN SONRA EN SIK DUYDUĞUMUZ SORU

YOĞUŞMALI KOMBİ Mİ ALMALIYIM YOKSA KONVANSİYONEL Mİ ?

yoğuşmalı kombiler

DAİRENİZ 150 M2 ÜZERİ (RADYATÖR BOYU TOPLAMI 12 M ÜZERİ OLAN ) İSE KONVANSİYONEL BİR KOMBİ YERİNE YOĞUŞMALI BİR KOMBİ KULLANMANIZ EV EKONOMİNİZ İÇİN EN DOĞRU ADIM OLACAKTIR.

YOĞUŞMALI KOMBİLER DOĞRU SEÇİM VE DOĞRU MONTAJ İLE DOĞALGAZ FATURANIZDA %10 CİVARI  TASARRUF SAĞLAYACAĞI BİLİMSEL OLARAK KANITLANMIŞTIR. YOĞUŞMALI KOMBİLER KONVANSİYONEL KOMBİLERE GÖRE DAHA PAHALI OLSA BİLE 3-4 YIL İÇİNDE ÖDENEN PARAYI GERİ KAZANDIRMASI MÜMKÜN OLDUĞUNDAN 150 M2 ÜZERİ DAİRELERDE KULLANILMASI DOĞRU BİR KARAR OLACAKTIR.BU M2 ‘ NİN ALTINDAKİ DAİRELER İÇİN KULLANILMASI DOĞRU DEĞİLDİR VE HERHANGİ BİR TASARRUF SAĞLAMAYACAKTIR.

YOĞUŞMALI KOMBİ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN BİR DİĞER KONU ELBETTEKİ SATIN ALACAĞINIZ KOMBİNİN YETKİLİ SERVİS AĞI VE GARANTİ SÜRESİ UZUNLUĞU OLMALIDIR.

 

 

MÜŞTERİLERİMİZİN BİZDEN SIKÇA BİLGİ ALMAK İSTEDİĞİ BİR BAŞKA KONU;

ideal kombi seçimi için

KOMBİ Mİ TEK EŞANJÖRLÜ MÜ ÇİFT EŞANJÖRLÜ MÜ ALMALIYIM ?

KOMBİ ALIRKEN TEK EŞANJÖR VEYA ÇİFT EŞANJÖR DİYE BAZI SEÇENEKLER DUYARSINIZ.ÖNCELİKLE EŞANJÖR SAYISI TEK İSE KALORİFER VE TEMİZ SU KULLANIM SUYU AYNI HAZNEDE ISITILIR.BU DA KULLANILACAK SUYUN KALORİFER İÇİNDE DURMADAN YENİLENMESİ ANLAMINA GELİR.SUYUN DURMADAN YENİLENMESİ EŞANJÖRLERDE KİREÇLENMEYİ ARTTIRIR.

ÇİFT EŞANJÖRÜN TEMEL AMACI KULLANIM SUYU İLE KALORİFER SUYUNU BİRBİRİNDEN AYIRARAK KİREÇLENMEYİ ENGELLEMEKTİR. EŞANJÖRDEKİ KİREÇLENME ISI İLETİMİNE ENGEL OLACAĞINDAN ISINMA VE KOMBİ BAKIM MALİYETLERİNİ ARTTIRACAKTIR.

ÇİFT EŞANJÖRLÜ BİR KOMBİ ALMANIZ EKONOMİK VE AKILLI BİR YATIRIM OLACAKTIR.

 

UZMAN TAVSİYESİ İLE EKONOMİK KOMBİ ALIN KONFORUNU HEM EVİNİZDE HEM CEBİNİZDE HİSSEDİN.”

DİLEĞİNİZ ZAMAN BİLGİ ALMAK ve KOMBİ FİYATLARINI ÖĞRENMEK İÇİN 7/24  BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

DEMİRKIRAN MÜHENDİSLİK

EMRULLAH DEMİRKIRAN – MAKİNE MÜHENDİSİ BİLİRKİŞİ-İSG UZMANI

 

   0554 941 49 15-0216 452 08 08 –  f  @demirkiranmuhendislik

 demirkiranmuhendislik@gmail.com – www.demirkiranmuhendislik.com